Αποτελέσματα Διαγωνισμού Κιθάρας 2021
musicArte 

Κατηγορία Δ'

Α' Βραβείο: 

  • ΤΥΠΑΛΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

Β' Βραβείο: 

  • ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Γ' Βραβείο

  • ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Έπαινοι:

  • ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ: Εξαιρετικού ταλέντου και Ειδική Διάκριση για την ερμηνεία στο έργο του Χ. Εκμεκτσόγλου

Κατηγορία Γ'

Α' Βραβείο: 

  • ΓΙΣΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ και έπαινος πολλά υποσχόμενου νέου ταλέντου

  • ΓΚΡΕΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Β' Βραβείο: 

  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

  • ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Γ' Βραβείο:

  • ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΙΑ​

Έπαινοι:

  • ΛΥΚΟΒΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ: Μουσικότητας 

  • ΛΑΖΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ: Εξαιρετικής μουσικής ικανότητας

  • ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ: Για την δυναμική του ερμηνεία στο "Asturias"

  • ΚΑΛΑΜΠΟΓΙΑ ΝΑΤΑΛΙΑ: Εξαιρετικής εκφραστικότητας  

  • ΔΑΝΙΗΛΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΛΥΔΙΑ: Για την ερμηνεία της στη "Νοσταλγία" του Χ. Εκμεκτσόγλου

Επίσης έπαινοι για την επιτυχή συμμετοχή τους στην Κατηγορία Γ απονέμονται στους:

  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΙΡΙΔΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

  • ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

  • ΠΑΝΤΑΖΩΝΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΡΑΦΑΗΛ

  • ΚΑΣΣΑΜΠΙΑΝ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ

  • ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  • ΤΣΑΟΥΣΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

  • ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

  • ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Κατηγορία Β'

Α' Βραβείο: 

  • ΜΕΛΛΙΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

Β' Βραβείο: 

  • ΠΡΙΝΑΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

  • ΡΑΦΤΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

Γ ' Βραβείο:

  • ΛΟΥΚΑ ΝΤΑΗ ΕΛΛΗ

  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 

Έπαινοι:

  • ΑΥΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: Μουσικότητας

  • ΙΟΡΔΑΝΟΥ ΖΩΗ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας 

  • ΚΑΙΣΑΡΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας

  • ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας 

  • ΚΑΤΣΙΚΕΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας

  • ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ: Μουσικότητας

  • ΜΠΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΙΟΣ: Για την εξαιρετική τεχνική τρέμολο

  • ΠΑΝΑΓΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας

  • ΡΟΜΠΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Τεχνικής Ικανότητας

  • ΣΚΟΥΜΠΟΥΡΗ ΖΩΗ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας

  • ΧΑΤΖΟΥΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ: Εξαιρετικής μουσικής ερμηνείας

  • ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Μουσικότητας

Κατηγορία Α'

Α' Βραβείο:

  • ΚΟΤΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

  • ΞΕΝΟΣ ΟΡΦΕΑΣ

Β' Βραβείο: 

  • ΚΑΡΑΝΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΦΡΑΙΜ

  • ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΟΛΓΑ

Γ ' Βραβείο:

  • ΜΠΑΣΙΑΚΟΥ ΑΝΝΑ

  • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ

Έπαινοι:

  • ΒΑΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Για την αξιόλογη ερμηνεία του στο Andante του Tarega 

  • ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Για την αξιόλογη ερμηνεία του στο Prelude του Bach

  • ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ: Για την ρυθμική του ικανότητα

  • ΓΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ: Για την αξιόλογη ερμηνεία του στο Rondo του Carulli

  • ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: Για την αξιόλογη ερμηνεία του choros του S. Domingo 

  • ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΟΡΦΕΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ: Για τον ωραίο ήχο του

  • ΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Για την αξιόλογη ερμηνεία του στη σπουδή  Carcassi 

  • ΚΑΛΦΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: Για την μουσική του φαντασία

  • ΚΩΝΣΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ: Για την μελωδικότητα της ερμηνείας της

  • ΜΑΣΤΡΟΜΑΝΩΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΕΒΑΣΤΗ: Μουσικότητας

  • ΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ: Για την εκφραστική του παρουσία

  • ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Για την επιτυχή ανάδειξη του χορευτικού στοιχείου στο έργου του Χ. Εκμεκτσόγλου Βαλς

  • ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ:  Για την ερμηνευτική του σταθερότητα

  • ΤΖΟΥΓΑΝΑΤΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ: Για την εκφραστική του ερμηνεία στο Βαλς του Ferrer

Κατηγορία Μικρά Ταλέντα

 

Α' Βραβείο: 

  • ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

  • ΝΟΜΙΚΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

Β' Βραβείο: 

  • ΜΑΝΔΑΛΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

  • ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΗΛΙΑΣ

Γ ' Βραβείο:

  • ΓΑΓΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

  • ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

  • ΤΖΕΒΕΛΕΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ

Έπαινοι:

  • ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ: Για τον πολύ σταθερό του ρυθμό

  • ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Για τις όμορφες μουσικές του φράσεις

  • ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ: Καλλιτεχνικής Παρουσίας

  • ΛΟΠΑΤΑΤΖΙΔΗ ΜΕΛΙΤΙΝΗ: Για την μουσική της ερμηνεία

  • ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ: Για την μουσική του ευαισθησία

  • ΜΠΟΥΤΣΙΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: Μουσικότητας

  • ΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ: Καλλιτεχνικής  Παρουσίας

  • ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ: Συγκροτημένης παρουσίας

  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ: Μουσικότητας

  • ΡΟΠΠΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ: Μουσικής ερμηνείας

  • ΤΣΑΚΩΝΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: Νεότερου ταλέντου